Poliüretan Zaman Kayışları: Açık uçlu kayışlardan elde edilen birleştirilmiş kayışlardır. Poliüretan dış kaplama ve mukavemet elemanları olarak çelik ve kevlar kortları bir araya getirilerek yağa ve kesme kuvvetine dayanıklı diş yapısı ve çeşitli kimyasal maddelerden etkilenmeyen, uzamaya karşı daha mukavemetli kayışlar geliştirilmiştir. Özel üretim süreci, en az 800 mm. uzunluk ile dişten dişe istenen uzunluğa ulaşılmasını sağlamaktadır.
Bu kayışların Trapez diş formunda T2.5 , T5 , T10 , T20 , MXL , XL , L , H , XH ayrıca güçlendirilmiş olarak AT5 , AT10 , AT20 ve bunların çift taraflı üretimleri mevcuttur.

Ayrıca farklı diş formunda ( yuvarlak ) daha fazla güç iletebilmek için 5m, 8m, 14m hat veli tipleri üretilmiştir. Poliüretan zaman kayışları açık metre halinde üretildikleri gibi konveyör amaçlı olarak da üzerlerine çeşitli profiller ( Tekstil tarak şapka kayışı ) ve kaplama malzemeleri eklenebilmektedir. Sunulan yüksek esneklik ve benzersiz kesinlik nedeniyle, zaman kayışları senkronizasyona ihtiyaç duyulan her türlü taşıma uygulaması için idealdir.

Tüm Hakları Gizlidir. Tasarım AVRASYA MEDYA